background

16 Nisan 2012

Arzu aradı ve bana geldi. Bu sefer onda iki değişik korku görüyorum. Hem tekrar hasta olmak, hem de iyileşerek işe dönmek zorunda kalmak. Genel olarak fiziksel durumunda bir sıkıntı hissetmedim. Ancak işe başlamak, neredeyse hasta olmaktan daha kötü ya da en azından eş değer derecede endişelendiriyor onu. Ona bir gün tamamen iyileştiğinde kendisi gibi bu hastalığa sahip insanlara ne kadar yardımcı olabileceğini anlatıyorum. Sonuçlar iyi çıksın, nasılsa hemen başlamazsın işe, o arada da ne yapacağına karar verirsin derken, onun bu endişesini kendi içimde anlamaya çabalıyorum. Üstelik de çalışma hayatının bu hastalığına neden olmadığını bilerek. Şu anda hissettiği hastalık yok olmasın ama onu da perişan edecek kadar büyümesin. Arzu’nun isteği bu.

Yanımdan ayrılırken, güzel havalarda açık yerlerde vakit geçirmesini tavsiye ediyorum. Zaman zaman arkadaşları ile buluşuyor ama hep kapalı alışveriş merkezlerinde.

Bu aralar benimle çalışmak isteyen değişik insanlar giriyor hayatıma. Hayatımın amacı bu olsa gerek. Ne kadar yorgun ve keyifsiz olsam da, çalışmalardan sonra kendimi inanılmaz iyi hissediyorum. Tanımadığım insanlara kalbimden oluk oluk sevgi akıyor. Tanrım kalbimdeki sevginin azalmasına izin verme diye dua ediyorum.